Kolejne nielegalne automaty

Pułtuscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) zlikwidowali kolejne nielegalne salony gier znajdujące się na terenie Pułtuska. Funkcjonariusze zabezpieczyli 10 automatów i blisko 9000 złotych w gotówce. Organizatorom procederu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i MUCS doprowadziły do ujawnienia nielegalnych automatów do prowadzenia gier hazardowych. W wyniku przeprowadzonych działań, w dwóch pułtuskich lokalach, mundurowi zabezpieczyli 10 działających automatów i gotówkę w wysokości blisko 9000 zł. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom SCS z MUCS, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Policja przypomina, że zgodnie z Ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.