wtorek, 26 października 2021

35. rocznica śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki

W Warszawie w najbliższych dniach obchodzona będzie 35. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Na obchody 35. rocznicy złożą się: 19 października uroczysta Msza św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wystawienie sutanny, w której poniósł śmierć męczeńską.

-18 października o godzinie 19:00 w Domu Amicus odbędzie się Wieczór Świadków – spotkanie ze świadkami życia księdza Jerzego Popiełuszki.
-19 października o godzinie 18:00 w kościele św. Stanisława Kostki odbędzie się uroczysta Msza Święta z modlitwą o kanonizację Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.
-20 października w kościele św. Stanisława Kostki i w kilku warszawskich lokalizacjach odbędzie się rodzinna gra miejsca „Zło Dobrem Zwyciężaj”.

Obchody 35. rocznicy męczeńskiej śmierci objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Pozaliturgiczne wydarzenia obchodów dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – interwencje 2019”


Nasi partnerzy