36-latka oszukana podczas zakupu konsoli do gier

Na kwotę 1600 złotych została oszukana mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych w Internecie chciała kupić konsolę do gier. Niestety po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedawcą się urwał, a zamówiony towar nie dotarł do nowego właściciela. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów „w sieci”.

W miniony wtorek (28.11) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która poinformowała, że została oszukana podczas internetowych zakupów. 36-latka na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych znalazła ogłoszenie sprzedaży konsoli do gier. Skontaktowała się ze sprzedającym i ustaliła szczegóły transakcji. Kobieta przelała ustaloną kwotę na wskazany rachunek bankowy. Niestety, po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał, a zamówiony towar nie dotarł do 36-latki. Kobieta straciła 1600 zł.

Policjanci apelują, aby podczas zakupów w Internecie zachować czujność i wykazać się dużą ostrożnością. Chcesz być bezpiecznym klientem w sieci? Powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy!

– Podczas internetowych zakupów zawsze kierują się zasadą ograniczonego zaufania do sprzedającego.
– Przed planowanym zakupem sprawdź komentarze dotyczące sprzedawcy, aby nie stać się ofiarą oszustwa.
– Uważaj na „super okazje”. Wyjątkowo niska cena w porównaniu do innych ofert powinna wzbudzić niepokój.
– Jeżeli zdecydujesz się na zakup, wybierz raczej opcję płatności za pobraniem. Być może taka forma jest nieco droższa, jednak z całą pewnością bezpieczniejsza. Wpłata całej kwoty przed otrzymaniem towaru niesie wysokie ryzyko straty pieniędzy.

asp. Magda Zarembska/ KPP Ciechanów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.