Policjanci zabezpieczylio niewybuch

Na terenie powiatu pułtuskiego zostały znalezione kolejne niewybuchy. Do czasu przybycia na miejsce saperów, pocisk zabezpieczali funkcjonariusze Posterunku Policji w Pokrzywnicy. Mundurowi apelują o ostrożność i przypominają, że znalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani próbować ich przenosić.

Wczoraj przed południem dyżurny pułtuskiej komendy został poinformowany przez mieszkańca Dzbanic, o znalezieniu na terenie pola uprawnego, przedmiotu przypominającego niewybuch. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że to skorodowany pocisk rakietowy, pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Mundurowi Posterunku Policji w Pokrzywnicy zabezpieczali miejsce do czasu przybycia na miejsce saperów.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować ich przenosić. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast poinformować o tym operatora telefonu alarmowego 112. Miejsce ujawnienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.