38-latek chciał kupić kosiarkę i stracił pieniądze

Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa dokonanego na szkodę mieszkańca gm. Płońsk. 38-latek chciał kupić traktor ogrodowy – kosiarkę za pośrednictwem jednej z internetowych platform handlowych. Zamówionego towaru nie otrzymał i stracił wpłaconą na poczet zakupu zaliczkę. Robiąc zakupy przez Internet bądź ostrożny i nigdy nie trać czujności.

W miniony weekend do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosił się mieszkaniec gm. Płońsk i powiadomił o oszustwie dokonanym na jego szkodę. 38-latek na jednej z internetowych platform handlowych znalazł ogłoszenie o sprzedaży używanego traktorka ogrodowego – kosiarki. W czasie telefonicznej rozmowy ze sprzedającym ustalił warunki zakupu i odbioru sprzętu, a na poczet zakupu na wskazany numer konta przelał zaliczkę w wysokości 1000 zł. Gdy 38-latek w umówionym dniu pojechał pod podany przez sprzedającego adres by odebrać kosiarkę, okazało się, że nie był prawdziwy. Kontakt z oszustem się urwał, a fałszywe ogłoszenie zniknęło z sieci.

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi oszustw dokonywanych za pośrednictwem Internetu zarówno przy sprzedaży, jak i kupnie różnego rodzaju przedmiotów, funkcjonariusze apelują o ostrożność i czujność przy tego typu transakcjach.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.