Zweryfikowali warunki pobytu cudzoziemców w stolicy

W wyniku weekendowych kontroli legalności pobytu przeprowadzonych na terenie stolicy przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymano czterech cudzoziemców, których status pobytowy w naszym kraju był nielegalny, dwóch z nich postanowieniem sądu umieszczono w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Wśród zatrzymanych był obywatel Gruzji, który pomimo wcześniejszego zakazu wjazdu na terytorium strefy Schengen, zmienił swoje dane przyjmując nazwisko żony dostając się wbrew przepisom do Polski. Mężczyzna otrzymał decyzję zobowiązującą do powrotu. Wobec niego wszczęto także postępowanie w sprawie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Do czasu opuszczenia Polski – postanowieniem sądu – przebywać będzie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Pozostali zatrzymani to obywatele Uzbekistanu, Turkmenistanu oraz Mołdawii. Oni również ze względu na nielegalny pobyt oraz przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom zostali zobowiązani do powrotu. Dodatkowo obywatel Mołdawii za brak jakichkolwiek dokumentów tożsamości został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.