piątek, 07 października 2022

4 kilogramy marihuany w taksówce

Policjanci z Bielańskiego wydziału kryminalnego zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Przy zatrzymanym oraz w jego samochodzie policjanci ujawnili ponad 4 kg marihuany. 27-latek usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Bielan zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać narkotyki. W związku z tą informacją funkcjonariusze przeprowadzili działania operacyjne. Na terenie Śródmieścia zatrzymali pojazd, którym poruszał się 27-latek. Zachowanie mężczyzny świadczyło o tym, że może mieć coś do ukrycia. Okazało się, że w samochodzie oklejonym naklejkami jednej z warszawskich korporacji taksówkarskich, policjanci ujawnili 4 torby foliowe z zawartością suszu roślinnego, każda o wadze ponad 1 kilograma.

Ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany. 27-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Badania zabezpieczonej substancji potwierdziły, że jest to marihuana o wadze ponad 4 kilogramów.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska


Zobacz również