44-letni cudzoziemiec przewoził kontrabandę

Płońscy kryminalni w czasie kontroli drogowej ujawnili blisko 22 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i ponad 3 kg krajanki tytoniowej. Nielegalny towar przewoził 44-letni obcokrajowiec. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe grożą mu 3 lata więzienia i bardzo wysoka kara grzywny.

Kilka dni temu kryminalni z Płońska w Raciążu zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Z ich ustaleń wynikało, że tym pojazdem może być przewożona kontrabanda. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się w czasie sprawdzenia wnętrza auta. Na tylnym siedzeniu i w bagażniku 44-letni kierowca przewoził kartony z papierosami nieposiadającymi polskich znaków skarbowych akcyzy oraz foliowe worki z zapięciem strunowym z krajanką tytoniową. Nielegalny towar, w sumie blisko 22 tys. sztuk papierosów i nieco ponad 3 kg krajanki tytoniowej, został zabezpieczony.

Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należnych podatków oszacowano na łączną kwotę prawie 31 tys. zł, w tym samego podatku akcyzowego ponad 24 tys. zł.

Okoliczności tej sprawy będą szczegółowo wyjaśniane przez policjantów. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe 44-latek odpowie przed sądem. Grozi mu bardzo wysoka kara grzywny i nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.