wtorek, 16 sierpnia 2022

5 zatrzymanych praw jazdy i mandaty karne na kwotę blisko 15 tysięcy złotych

Tylko w ciągu 12 godzin służby, policjanci piaseczyńskiej drogówki, w związku z przekroczeniami dozwolonych prędkości, nałożyli na kierujących 26 mandatów karnych na łączną kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Zatrzymali również 5 praw jazdy. Apelujemy o rozwagę! Wakacyjny pośpiech może słono kosztować!

Policjanci piaseczyńskiej drogówki w ciągu jednego dnia nałożyli na kierujących 53 mandaty karne na łączną kwotę blisko 35 tysięcy złotych z czego 26 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Piękna pogoda i początek wakacji sprawiły, że na drogach naszego powiatu ponownie pojawiło się wielu kierujących, którzy lekceważą znaki drogowe i obowiązujące ograniczenia prędkości. Przez najbliższe 3 miesiące bez prawa jazdy będzie musiało się obejść 5 kierujących, którzy w ostatniej dobie stracili swoje uprawnienia. Powodem była rażąca prędkość z jaką poruszali się w obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Warto również podkreślić, że zatrzymanie prawa jazdy według znowelizowanych przepisów następuje następuje na okres 3 miesięcy w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami!

asp. Magdalena Gąsowska


Zobacz również