Kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. 45-latek schował się na dachu

Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga zatrzymali 45-cio letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą mającą na celu nielegalny obrót znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci m.in. marihuany w ilości 650 kg. Podejrzany był też poszukiwany listem gończym do odbycia 6 lat i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności. Realizacja odbyła się na terenie Wrocławia. Przed wejściem mundurowych do mieszkania, zaskoczony mężczyzna ukrył się na dachu budynku.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania 45-latka. W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, iż podejrzany przebywa w jednym z lokali na terenie Wrocławia. Operacyjni po weryfikacji adresu potwierdzili, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w jednym z mieszkań. Wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu weszli do lokalu mieszkalnego. Mężczyzna wiedząc, co się dzieje, postanowił wejść na dach. Tam został zatrzymany, a następnie sprowadzony do mieszkania. Podczas przeszukania lokalu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli nielegalnie posiadaną broń oraz narkotyki.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany w ilości nie mniejszej niż 650 kg i innych narkotyków oraz środków psychotropowych. Dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie podczas zatrzymania bez zezwolenia broni gazowej wraz z amunicją oraz środków odurzających w postaci ziela konopi o wadze ponad 100 gramów. Podejrzany był też poszukiwany listem gończym do odbycia 6 lat i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Nadzór nad prowadzonym postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

sierż. sztab. Gabriela Putyra

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.