5200 złotych mandatu i 33 punkty karne dla 18-latka z Wyszkowa

Najpierw „driftował” na skrzyżowaniu, a później cofając, potracił czworo pieszych. Uczniom idącym do szkoły na całe szczęście nic się nie stało. Wszystko widzieli policjanci drogówki, którzy natychmiast zatrzymali auto do kontroli drogowej. Dla tak nieodpowiedzialnego zachowania młodego kierowcy ta kontrola nie mogła skończyć się inaczej. Policjanci na mieszkańca powiatu wyszkowskiego nałożyli mandaty karne na łączną sumę 5200 zł, a do konta kierowcy dopisali 25 punktów karnych. Dodatkowo starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień 18-latkowi, który miał prawo jazdy zaledwie cztery miesiące i w tym czasie zebrał niechlubne 33 punkty.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w środę rano przy ul. Świętojańskiej w pobliżu szkoły. Policjanci ruchu drogowego po godzinie 7.30 rozpoczęli kontrolę autobusu, którym dzieci wyjeżdżały na wycieczkę. Kiedy kończyli czynności, zauważyli jak rozpędzone auto „wpada” na skrzyżowanie z ul. Prostej w Świętojańską, a kierowca z premedytacją wprowadza auto w poślizg, zaciągając hamulec ręczny, następnie wjechał na chodnik. Policjanci natychmiast ruszyli w stronę osobówki, aby zatrzymać auto do kontroli drogowej. Mundurowi nie mogli pozostać obojętni wobec kierowcy, który swoim zachowanie stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wtedy kierowca hondy bez chwili zastanowienia i upewnienia się, czy jego manewr będzie bezpieczny, cofnął i potracił czworo pieszych. Na szczęście piesi nie odnieśli obrażeń.

Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą hondy siedzi 18-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że młody „pirat drogowy” ma prawo jazdy zaledwie cztery miesiące, a na jego koncie jest już 8 punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wobec takiego kierowcy policjanci nie mogli stosować taryfy ulgowej. Na 18-latka nałożyli mandaty karne w kwocie 5 200 zł i do jego konta kierowcy dopisali kolejne 25 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego długo nie nacieszył się swoimi uprawnieniami, ponieważ starosta wyda teraz decyzję o cofnięciu jego uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że obecnie limit dla kierowców posiadających prawo jazdy dłużej niż rok wynosi 24 punkty. W przypadku kierujących posiadających prawo jazdy krócej niż rok i limit 20 punktów karnych, konsekwencje wyciągane są kiedy zdobywamy minimum 21 punktów, czyli przekraczamy limit.

Wyszkowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.