Drugie życie od policjanta warszawskiej drogówki

Służba w policji to często niebezpieczny, wymagający poświęceń, ale też dający satysfakcję i spełnienie zawód. Dowiódł tego policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, ratując życie 11-dniowej dziewczynce.

Policjanci pełniąc służbę, oprócz realizowania zadań podanych na odprawie, sami reagują na to, co dzieje się na ich drodze. Tak też stało się w tym przypadku. Sierż. Tomasz Grądzki w trakcie służby zauważył dwa samochody, które stały na pasie ruchu z włączonymi światłami awaryjnymi, a tuż przy nich stojące osoby – w tym kobietę niespokojnie trzymającą na rękach niemowlę. Policjant zatrzymał radiowóz i podbiegł do kobiety, która nerwowo powiedziała, że córka nie oddycha… Czas w takich sytuacjach gra ogromną rolę. Policjant natychmiast przejął niemowlę i rozpoczął udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, co poskutkowało przywróceniem funkcji życiowych – dziewczynka odzyskała oddech!

Policjant zachował zimną krew i kontrolując funkcje życiowe dziecka, drogą radiową poinformował dyżurnego o zaistniałej sytuacji i poprosił o wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.

To się właśnie nazywa odpowiednia osoba, w odpowiednim miejscu i czasie. Brawo Tomek! Takie zachowanie jest godne naśladowania i stanowi wzór dla innych policjantów.

Warto dodać, że ww. sierż. Tomasz Grądzki inwestuje w samo dokształcanie się i w 2017 roku ukończył kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, uzyskując tytuł RATOWNIKA. Ponadto w lutym br. ukończył kurs Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a od 9 lat jest czynnym strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej Stara Miłosna oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Jabłonna Lacka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.