55-latek kierował autobusem bez prawa jazdy

Policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali 55-letniego kierowcę autobusu, który przekroczył prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary 55 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

W minioną środę (15.06) policjanci z ciechanowskiej grupy Speed kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na ul. Mleczarskiej w Ciechanowie. Mundurowi zatrzymali do kontroli 55-letniego kierowcę autobusu iveco, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma na sumieniu znacznie więcej. 55-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie do odbycia kary 55 dni pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna przewoził pasażerów w firmie wykonującej zarobkowy przewóz osób. Pasażerowie kontynuowali podróż, dopiero gdy policjanci przekazali autobus innemu kierowcy posiadającemu uprawnienia do kierowania.

Funkcjonariusze zatrzymali 55-latka. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Właściciel pojazdu również odpowie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z art. 96 par 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń: ,,właściciel, posiadacz, użytkownik na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny”.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.