„W Służbie Ojczyźnie” w Areszcie Śledczym w Warszawie- Białołęce

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie w dniu 15 czerwca uczyli się obsługi broni palnej pod opieką funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Za nami kolejne spotkanie z uczniami w ramach programu „ W Służbie Ojczyźnie”. 15 czerwca uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie odbyli szkolenie strzeleckie w ramach programu Służby Więziennej związanego z edukacją proobronną młodzieży „W Służbie Ojczyźnie”. Zajęcia ze szkolenia strzeleckiego realizowane są przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy ukończyli kurs specjalistyczny dla kierowników działu ochrony lub posiadają uprawnienia instruktora strzelectwa. Część teoretyczna zajęć obejmowała zagadnienia dotyczące podstaw prawnych związanych z użyciem broni w strukturach Służby Więziennej, zasady bezpiecznego posługiwania się bronią oraz jej budowę i obsługę. Część praktyczna przeprowadzona została z wykorzystaniem broni i amunicji szkolnej.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych ludzi

Opracowanie: kpr. Katarzyna Wiktor
Zdjęcia: ppor. Adriana Jesiołowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.