63-latek kradł kapsułki do prania. Grozi mu do 5 lat więzienia

Do policyjnego aresztu trafił 63-latek, który został ujęty na gorącym uczynku, gdy próbował kraść w jednym z marketów na terenie Płońska. Mieszkaniec Warszawy ominął linię kas z 31 opakowaniami kapsułek do prania w koszyku, nie płacąc za nie. Chwilę wcześniej w innym sklepie ukradł artykuły chemiczne o wartości ponad 1200zł. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w jednym z płońskich sklepów. Mężczyzna chodzący pomiędzy półkami, na których znajdowały się artykuły chemiczne i kosmetyki, zapakował do prowadzonego przed sobą sklepowego wózka 31 opakowań kapsułek do prania. Gdy tylko to uczynił, ominął linię kas samoobsługowych i wyszedł ze sklepu, nie płacąc za towar. Podejrzane zachowanie mężczyzny nie umknęło jednak uwadze pracownika sklepu, który zareagował i ujął mężczyznę. Wartość artykułów, które próbował ukraść mężczyzna to ponad 1600zł.

63-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia, zaledwie kilkanaście minut przed próbą kradzieży, w innym sklepie tej samej firmy warszawianin ukradł 18 opakowań kapsułek do prania i 7 opakowań kapsułek do zmywarki. Łączna wartość skradzionych przez niego towarów to blisko 1250zł. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane z kradzieżą i usiłowaniem kradzieży. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.