7 inwestycji ze wsparciem samorządu Mazowsza

Remont mostu na rzece Świder, budowa strażnicy OSP w Mińsku Mazowieckim, kompleksowa przebudowa dróg na terenie gminy Stanisławów, budowa ulic w Woli Paprotniej i Woli Rafałowskiej oraz powołanie Młodzieżowej Rady w Mińsku Mazowieckim – to tylko niektóre inwestycje w powiatach garwolińskim, mińskim i węgrowski ze wsparciem samorządu Mazowsza. Umowy z beneficjantami podpisały dzisiaj członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

– Programy wsparcia to ważny element budżetu województwa. Tylko w tym roku przyznaliśmy na ich realizację ponad 350 mln zł. To wsparcie dla lokalnych społeczności, dzięki któremu wiele z nich ma szanse na duże zmiany. Ale dziś podpisaliśmy również umowy na dofinansowanie projektów młodzieżowych. Chcemy pomagać w realizacji takich inicjatyw, jak wsparcie młodzieżowych rad. Stąd też nasz nowy program – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Mazowsze dla młodzieży

„Mazowsze dla młodzieży” to nowy program wsparcia samorządu województwa. Jego celem jest dofinansowanie działań młodzieżowych rad gmin, powiatów oraz dzielnic m.st. Warszawy. Niemal pół miliona złotych pomoże w rozwoju pomysłów i samym ich tworzeniu. Wsparcie trafi także dla młodzieży z powiatów garwolińskiego, mińskiego i węgrowskiego na realizację projektów: „Młodzież w akcji! – wzmocnienie kompetencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łochowie” – 11,4 tys. zł, Wzrost aktywizacji społecznej młodzieży na Mazowszu i wsparcie działań Młodzieżowej Rady Miasta w Garwolinie poprzez organizację i realizację zadania pn. „Młodzi dla Garwolina. Garwolin dla Młodych” – 22,5 tys. zł, a także Powołanie Młodzieżowej Rady w Mińsku Mazowieckim – 25 tys. zł.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, to kolejne inwestycje wspierane z programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. – Tylko w ramach naszych programów pomagamy w realizacji kilku tysięcy inwestycji rocznie. Ich efekty widać w każdej gminie, a mazowieccy samorządowcy z coraz większym zaangażowaniem aplikują o kolejne środki. Ta aktywność to powód do radości, bo dzięki temu razem zmieniamy Mazowsze na lepsze – dodaje.

Mazowsze dla równomiernego rozwoju
„Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy realizowany przez samorząd województwa program, w ramach którego dofinansowanie trafia m.in. na remonty dróg, modernizację budynków użyteczności publicznej, remonty obiektów rekreacji i wiele innych ważnych dla mieszkańców inwestycji. W mińskim i garwolińskim wsparcie w wysokości ponad 7,7 mln zł trafi na realizację 4 inwestycji.

Remont mostu w ciągu drogi gminnej 130916W na rzece Świder w m. Kozłów
Most na rzece Świder, w miejscowości Kozłów w gminie Parysów zostanie wyremontowany dzięki 120 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego. Inwestycja obejmie m.in. wymianę istniejącej konstrukcji drewnianej wraz z jej zabezpieczeniem poprzez impregnację, a także oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne głównej konstrukcji stalowej oraz balustrad powłokami malarskimi. W ramach prac przewidziano również zabezpieczenie stref bezpośrednich dojazdów do mostu, na których ułożone zostaną płyty betonowe.

Koszt inwestycji: 200 000,00 zł
Przyznana kwota dotacji: 120 000,00 zł
Planowany okres realizacji: 2022 r.
Podmiot zgłaszający: Gmina Parysów

Budowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim

Obecna siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim mieści się w zabytkowym budynku, który nie spełnia podstawowych wymagań funkcjonalno-użytkowych i technicznych strażnic OSP. Wielkość obiektu oraz wpisanie go do rejestru zabytków dodatkowo uniemożliwia dostosowanie obecnej siedziby do minimalnych potrzeb jednostki ochrony przeciwpożarowej. Nowy budynek będzie miał powierzchnię zabudowy – 220 m2, powierzchnię użytkową – 311,8 m2, kubaturę – 2 325,4 m3.

Koszt inwestycji: 3 500 000,00 zł
Przyznana kwota dotacji: 2 100 000,00 zł
Planowany okres realizacji: 2022-2023
Podmiot zgłaszający: Miasto Mińsk Mazowiecki

Kompleksowa przebudowa dróg na terenie gminy Stanisławów

Inwestycja będzie polegać na kompleksowej przebudowie dróg gminnych, które są w złym stanie, a w okresie jesienno-zimowym oraz wiosną są nieprzejezdne. Mniej uczęszczane drogi wysypane zostaną tłuczniem i w ten sposób przygotowane do nałożenia nakładki asfaltowej. Dzięki przebudowie gmin poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, a także innych osób korzystających z dróg w gminie Stanisławów.

Koszt inwestycji: 3 340 000,00 zł
Przyznana kwota dotacji: 2 000 000,00 zł
Planowany okres realizacji: 2022-2023
Podmiot zgłaszający: Gmina Stanisławów

Budowa ulic zbiorczych w Woli Paprotniej i Woli Rafałowskiej

Inwestycja obejmuje budowę od podstaw jezdni i chodników ulic: Sielskiej, Brzozowy Zakątek, Nowy Świat, Południowej, Kolejki oraz modernizację Alei Teodora Dunina. Wykonane zostanie także odwodnienie i oświetlenie ulic. W Alei Teodora Dunina, która jest główną drogą dojazdową do szpitala wojewódzkiego w Rudce, wykonane zostaną: nakładka asfaltowa, pętla autobusowa, mijanki oraz pobocza z kruszywa łamanego.

Koszt inwestycji: 6 500 000,00 zł
Przyznana kwota dotacji: 3 500 000,00 zł
Planowany okres realizacji: 2022-2023
Podmiot zgłaszający: Gmina Mrozy

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.