73-latek boso wysiadł z pojazdu po tym jak kierując po pijanemu uderzył w latarnie

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 73-latka, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Mężczyzna swoją „podróż” zakończył na latarni. Świadkiem tego zdarzenia była mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która zabrała kluczyki od auta pijanemu kierowcy i wezwała Policję. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu wysiadł z auta i chciał pójść na boso. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 73-latka ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W minioną niedzielę (22.10) do dyżurnego ciechanowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Zamkowej w Ciechanowie. Interweniujący na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierujący pojazdem mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik, a następnie uderzył w uliczną latarnię.

Świadkiem tego zdarzenia była mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Kobieta wyczuła alkohol od kierowcy, dlatego zabrała kluczyki od auta i natychmiast powiadomiła o całym zdarzeniu Policję. Badanie stanu trzeźwości 73-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 0,5 promila alkoholu.

Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po tym, jak uderzył w latarnię, wysiadł z auta i chciał pójść boso. W wyniku zdarzenia uszkodzona została latarnia oraz ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Zamkowej.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 73-latek już w butach został przewieziony do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Teraz 73-latek odpowie przed sądem.

Wzorowa postawa świadka pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób z ruchu drogowego został wyeliminowany pijany kierowca. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.