10 zarzutów włamań do samochodów, wszystkie w recydywie

Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu na podstawie własnych informacji i zabezpieczonych dowodów wytypowali podejrzanego o kradzieże z włamaniem do pojazdów. 43-latek, jak dowiedli funkcjonariusze, na przestrzeni 4 miesięcy 10 razy wybił w różnych samochodach szyby i ukradł z nich wszystko, co tam znalazł. Łączna wartość start wyniosła ponad 13 tysięcy złotych. Czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy. W wydziale mienia usłyszał już zarzuty.

Policjanci operacyjni zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu wnikliwie przeanalizowali wpływające co jakiś czas zgłoszenia kradzieży z włamaniem do samochodów.

Dzięki szerokiej wiedzy operacyjnej i znajomości środowiska przestępczego bardzo szybko powiązali sprawy z jednym podejrzanym. Mężczyzna był im już znany z wcześniejszych zatrzymań. Funkcjonariusze podjęli szczegółowe ustalenia i zabezpieczyli dowody. Na tej podstawie, po krótkich sprawdzeniach i obserwacji zatrzymali 43-latka. Mężczyzna od razu przyznał się, że owszem „wielokrotnie tak działał”, tzn. wybijał w samochodach szyby i kradł z nich cokolwiek znalazł.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy, który potwierdził 10 kradzieży z włamaniem do aut, gdzie łączna wartość start wyniosła ponad 13 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał 10 zarzutów. Wszystkich czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.