czwartek, 08 grudnia 2022

9-latek ranny podczas prac polowych

Płońscy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas prac w polowych i w gospodarstwie. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na terenie gminy Sochocin. Podczas wyciągania ściętego drzewa z olszyny ucierpiał 9-letni chłopiec.

W czasie prac na roli i w gospodarstwie rolnikom towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych m.in. z obsługą sprzętu, częstym przejeżdżaniem dużymi maszynami przez drogi publiczne, czy też prace na wysokościach. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy może skończyć się tragicznie.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w minioną sobotę po południu w miejscowości Drożdżyn gm. Sochocin. Podczas prac na polu, w czasie wyciągania z zagajnika ściętego drzewa przy pomocy przypiętej do ciągnika stalowej liny, ranny został 9-latek. Chłopiec nie był w stanie zapanować nad ciągnikiem, którym kierował. Pojazd wywrócił się przygniatając mu nogę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania. W chwili zdarzenia 9-latek przebywał pod opieką ojca. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego wypadku.


Zobacz również