Agresja zaprowadziła go do aresztu

31-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała innej osoby zatrzymali grodziscy policjanci. Obywatel Ukrainy poważnie zranił mężczyznę nożem. Zatrzymany usłyszał zarzut karny, za który grozi mu nawet 5 lat więzienia. Sąd w Żyrardowie zastosował wobec niego 3-miesięczne tymczasowe aresztowanie.

Kilka dni temu grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję w Żabiej Woli. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że na terenie parku mężczyzna miał zostać poważnie zraniony nożem. Natychmiast skierowana na miejsce załoga patrolowa ustaliła, że pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawca zdarzenia uciekł. Policjanci szybko zebrali informacje na temat wyglądu podejrzanego mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania.

Zebrane w czasie intensywnych działań informacje pozwoliły wytypować jednego z mężczyzn przebywających w okolicy. Pod ustalonym wcześniej adresem funkcjonariusze zatrzymali 31-latka, odpowiadającego rysopisowi sprawcy uszkodzenia ciała. Obywatel Ukrainy próbował zmylić policjantów i chwilę wcześniej zgolił zarost. Funkcjonariusze potwierdzili jednak jego udział w zdarzeniu, zabezpieczając inne dowody winy.

Zebrane w sprawie materiały i wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu naruszenia czynności narządów ciała. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wobec 31-latka zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

asp.szt. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.