Agresywny pasażer autobusu zatrzymany przez policjantów

Jeden z pasażerów autobusu, najwyraźniej nie potrafił poskromić temperamentu, spożywał alkohol, był wulgarny i agresywny wobec pozostałych podróżujących. Mężczyzna nie uspokoił się nawet wtedy, gdy na miejsce przyjechał patrol. Dlatego został obezwładniony i trafił za kraty. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W miniony piątek (27.01), dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednym z przystanków na trasie S-8 oczekuje kierowca autobusu, który na pokładzie ma nietrzeźwego, awanturującego się pasażera, który uszkodził wycieraczkę i jest agresywny. Na miejsce natychmiast wysłano patrol Policji.

Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy 39 latek, mieszkaniec powiatu kolneńskiego, podróżując autobusem relacji Warszawa – Suwałki spożywał alkohol, był agresywny i wulgarny wobec pozstałych pasażerów. Ci postanowili zareagować i powiadomili kierowcę, który natychmiast zatrzymał się na pobliskim przystanku na trasie S-8 i poprosił niesfornego pasażera o opuszczenie pojazdu. Mężczyzna był coraz bardziej agresywny, groził kierowcy i nie zamierzał wysiąść z autobusu. Wtedy do akcji wkroczyli pozostali pasażerowie i pomogli kierowcy wyprowadzić z autobusu nietrzeźwego awanturnika. Kiedy kierowca próbował odjechać, 39 latek zablokował mu przejazd i uszkodził autobus , urywając wycieraczkę. Mężczyzna nie uspokoił się nawet wtedy, gdy na miejsce przyjechał patrol. Był agresywny, wyzywał policjantów, groził im i naruszył ich nietykalność. Policjanci obezwładnili 39-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Gdy mieszkaniec powiatu kolneńskiego wytrzeźwiał usłyszał szereg zarzutów :znieważenia policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu teraz kara więzienia do lat 5.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.