Alkohol jest złym doradcą

Kolejny pasażer przekonał się, że spożywanie alkoholu przed odlotem nie kończy się dobrze. Tym razem była to kobieta, która została wycofana z rejsu przez kapitana statku powietrznego.

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Okęcie zgłoszenie o agresywnej pasażerce otrzymali w piątek (12.05.2023 r.) przed godziną 21. Po przybyciu na miejsce zastali kobietę, której pilnowali pracownicy Służby Ochrony Lotniska. Kobieta nie została wpuszczona na pokład samolotu odlatującego do Londynu i została wycofana z rejsu. Po poproszeniu pasażerki o okazanie dokumentu tożsamości odmówiła oraz użyła w stosunku do funkcjonariuszy zwrotów wulgarnych. Naruszyła też nietykalność cielesną funkcjonariusza. Wobec agresorki użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, następnie przeprowadzono ją do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Niedoszła pasażerka została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 1,280 mg/l. Kobieta noc spędziła w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Z uwagi na fakt popełnienia wykroczeń z art. 65 § 2 kw oraz art. 141 kw tj. odmowy okazania dokumentu tożsamości w celu legitymowania uprawnionemu z mocy ustawy funkcjonariuszowi Straży Granicznej oraz używania słów nieprzyzwoitych na lotnisku Chopina w Warszawie nałożono na pasażerkę grzywnę w drodze mandatów karnych kredytowanych. Z uwagi na fakt wywierania wpływu przemocą lub groźbą na czynności funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz znieważenia wobec kobiety wszczęto postępowanie przygotowawcze i przesłuchano w charakterze podejrzanej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.