sobota, 25 września 2021

Aparat RTG dla Sochaczewa

Szpital powiatowy w Sochaczewie otrzymał mobilny aparat RTG z ramieniem C. Sprzęt dyrekcji i personelowi placówki przekazali marszałek Adam Struzik i radny Mirosław Adam Orliński.

Szpital w Sochaczewie to jedna z ponad 70 mazowieckich placówek, która otrzymała wsparcie dzięki realizowanemu przez samorząd Mazowsza projektowi unijnemu. Do szpitala trafił m.in. mobilny aparat RTG z ramieniem C, a także 20 kardiomonitorów, 2 centrale monitorujące oraz ponad 17,8 tys. środków ochrony osobistej, w tym maseczki, kombinezony, gogle i przyłbic. Samorząd Mazowsza jako pierwszy polski region uruchomił środki unijne na walkę z koronawirusem. W ramach projektu: „Zakup niezbędnego sprzętu i adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” do mazowieckich szpitali trafiło w sumie ponad 4,5 miliona środków ochrony osobistej oraz 3,5 tys. sztuk sprzętu specjalistycznego.

150 mln zł na walkę z wirusem
Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.


Nasi partnerzy