wtorek, 27 lipca 2021

16-latek za napaść na policjanta trafił do schroniska dla nieletnich

Policjanci z Bielan podczas nocnej interwencji w Parku Młocińskim zatrzymali pijanego 16-latka. Nastolatek zaatakował nożem jednego z policjantów. Wobec zatrzymanego Sąd Rodzinny i Nieletnich zastosował środek w postaci umieszczenia w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w godzinach nocnych na terenie Parku Młocińskiego. Policjanci z Bielan zostali powiadomieni o bójce pomiędzy dwoma grupami młodych ludzi korzystających z części rekreacyjnej parku. W momencie kiedy mundurowi wyjaśniali okoliczności zgłoszenia, z krzaków wybiegł młody mężczyzna oraz zaatakował nożem jednego z funkcjonariuszy. Policjant wykonał unik, dzięki czemu ostrze noża trafiło w kaburę broni służbowej. W wyniku ataku mundurowy doznał urazu głowy, uderzając o parkową infrastrukturę.

16-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzone jest śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa w związku z napaścią na funkcjonariusza. Wobec zatrzymanego Sąd Rodzinny i Nieletnich zastosował środek w postaci umieszczenia w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. O dalszym losie nastolatka zdecyduje Sąd.

st. asp. Kamila Szulc


Nasi partnerzy