Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Areszt dla 42-latka podejrzanego o potrójne morderstwo

Policjanci na jednej ulic Płocka zatrzymali poszukiwanego 42-latka. Mężczyzna jest osobą podejrzaną o potrójne zabójstwo. Poszukiwany został rozpoznany przez policjanta, który był po służbie. Funkcjonariusz wspólnie z patrolem nieumundurowanym zatrzymał osobę podejrzaną. 42-latek pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Płocku, która prowadzi śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

To było szybkie rozpoznanie i dynamiczne zatrzymanie osoby podejrzanej. W środę po godz. 16 policjant, który był po służbie, zauważył na jednej z ulic osiedla Podolszyce mężczyznę, którego wizerunek był zbliżony do rysopisu poszukiwanego. Funkcjonariusz obserwując cały czas podejrzewanego poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego płockiej komendy, który szybko na miejsce skierował nieumundurowany patrol.

Policjanci na al. Jana Pawła II w Płocku zatrzymali osobę podejrzaną. Zatrzymanie było dynamiczne, mężczyzna nie zdążył podjąć próby ucieczki.

Policjanci ujawnili przy mężczyźnie nóż. Narzędzie zostało zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. 42-latek podczas zatrzymania był nietrzeźwy (ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie), miał obrażenia ciała nie zagrażające jego życiu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została udzielona mu pomoc medyczna. Po opatrzeniu 42-latek trafił do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, gdzie pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Od dnia zdarzenia codziennie w działaniach poszukiwawczych za 42-latekim brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza wraz z psami tropiącymi. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony. W działaniach policjantów wspierali funkcjonariusze z Mazowsza oraz strażacy.

Dla płockich policjantów odnalezienie poszukiwanego było sprawą priorytetową. Funkcjonariusze wykazywali się ogromnym zaangażowaniem w działaniach, o czym świadczy fakt, że nawet i po służbie policjanci z ogromnym wyczuleniem obserwowali ulice miasta, co ostatecznie doprowadziło do zatrzymania osoby podejrzanej o potrójne zabójstwo. Dziękujemy też wszystkim za sygnały i informacje dotyczące zdarzenia i osoby podejrzanej.

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.