Areszt dla 46-latka za uprawę konopi

Niewielkie pomieszczenie, a w nim wszystko to, co niezbędne do uprawy krzaków konopi. Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 46-latka, który uprawiał konopie i posiadał przyrządy służące do niedozwolonego ich wytwarzania. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Radomscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu szydłowieckiego wbrew przepisom uprawia rośliny konopi. We wtorek (2.01) policjanci w miejscu zamieszkania mężczyzny, sprawdzając każde pomieszczenie na strychu znaleźli kilkanaście roślin konopi. Zabezpieczyli także lampy, filtry i wiatraki służące do ich wytwarzania.

Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego właściciela plantacji. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Następnie doprowadzono go do prokuratury gdzie usłyszał zarzut uprawy, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi oraz posiadania przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających.

W środę (3.01) Sąd Rejonowy w Szydłowcu zastosował wobec 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Autor: Justyna Jaśkiewicz/KMP Radom

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.