Rozbój z nożem w ręku

Zamaskowani, z nożem w ręku, wtargnęli do przyczepy kempingowej grożąc 69-latkowi. Zaledwie chwilę później pojawili się w mieszkaniu 68-letniej mieszkanki gminy Prażmów, zabierając jej telefon komórkowy oraz 15 tysięcy złotych. Zarzuty dokonania rozboju usłyszało dwóch mężczyzn, którzy na najbliższe 3 miesiące trafili do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór, 30 grudnia 2023 roku, oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie na temat rozboju do którego miało dojść na terenie gminy Prażmów. Na miejsce zdarzenia, natychmiast zadysponowani zostali funkcjonariusze, którzy pojawili się tam niezwłocznie, by ustalić co się stało.

Okazało się, że do przyczepy kempingowej w której mieszkał 69-latek wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Stracił on telefon, portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Na tym jednak działanie sprawców się nie skończyło. Zaledwie chwilę później pojawili się w domu 68-latki. Z nożem w ręku, zażądali wydania wszystkich pieniędzy które kobieta ma w domu. Z szafki znajdującej się w sypialni, mężczyźni zabrali 15 tysięcy złotych, a wychodząc w ich ręcę wpadł również telefon komórkowy.

Działania zmierzające do ustalenia kto dokonał tego czynu oraz czym kierowali się sprawcy, natychmiast podjęli funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Policjanci nie mieli jednak zbyt wielu informacji, ponieważ zarówno 68-latka, jak też 69-latek, nie wiedzieli kim byli zamaskowani mężczyźni, a jedyne co byli w stanie powiedzieć – to rysopis sprawców – jaki zapamiętali.

Brak szczegółowych informacji nie przeszkodził jednak w tym, by sprawcy zostali ustaleni i pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.

Już następnego dnia, funkcjonariusze pionu kryminalnego pojawili się na terenie powiatu grójeckiego, gdzie zatrzymali 5 osób: dwie kobiety oraz trzech mężczyzn. Kolejne dwie osoby wpadły w ręce policjantów w noworoczny poniedziałek i byli nimi 24-latek oraz 23-latka.

Funkcjonariusze przez cały czas gromadzili i kompletowali materiał dowodowy, przesłuchując kolejne osoby i szukając odpowiedzi na pytanie co skłoniło mężczyzn do wejścia w konflikt z prawem.

Zarzuty karne dokonania rozboju usłyszało dwóch mężczyzn: 22-latek oraz 24-latek, a z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyznom grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.