Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

We wtorek w jednym z ostrowskich mieszkań znaleziono ciało 55-letniego obywatela Ukrainy od kilku lat zamieszkałego na terenie miasta. Intensywna praca ostrowskich i mazowieckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej przyniosła efekt – zatrzymano 40-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek ciało mężczyzny 55-letniego mężczyzny z widocznymi obrażeniami znaleziono w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Policjanci z ostrowskiej komendy wykonywali na miejscu niezbędne czynności pod ścisłym nadzorem prokuratora, który zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Do pomocy w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, w tym z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego. W środę zatrzymano 40-letniego obywatela Ukrainy mieszkającego na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator w piątek przedstawił 40-latkowi zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania. Sprawą nadal zajmują się śledczy i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Ze względu na rozwojowy charakter sprawy więcej informacji na tę chwilę nie będzie przekazywanych.

Autor: mł.asp. Marzena Laczkowska/ podinsp. Katarzyna Kucharska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.