czwartek, 13 maja 2021

Areszt dla podejrzanych o rozbój

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z północnopraskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili śledczy, 29 i 42-latek najpierw

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z północnopraskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili śledczy, 29 i 42-latek najpierw uderzyli, a następnie okradli pokrzywdzonego. Obaj usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komendy na Pradze Północ doprowadzili do prokuratury dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Tam oskarżyciel po przedstawieniu im zarzutów i przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 29 i 42-latka na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w miniony czwartek po 14:00 przy ul. Kawęczyńskiej. Tam dwóch mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego. Jeden z napastników uderzył ręką w twarz poszkodowanego i zabrał mu telefon komórkowy, natomiast drugi wyrwał plecak właścicielowi z ręki, po czym obaj uciekli.

Policjanci razem z pokrzywdzonym zaczęli sprawdzać przyległe ulice. Przed jednym z lombardów mężczyzna rozpoznał napastników. Szybkie działania funkcjonariuszy z patrolówki doprowadziły do ich zatrzymania. Mundurowi zabezpieczyli telefon należący do poszkodowanego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Za rozbój podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Irmina Sulich


Nasi partnerzy