Areszt dla sprawcy kradzieży samochodu

Grójecki sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 20-latka, podejrzanego o kradzież samochodu osobowego w Grójcu. Mężczyzna wpadł na terenie Szydłowca. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (05.05) około godz. 15:30 dyżurny z grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży renaulta scenic w Grójcu. Policjanci ustalili, że sprawca w jednym ze sklepów przywłaszczył kluczyk od auta, a następnie ukradł pojazd wraz z przedmiotami znajdującymi się w jego wnętrzu. Pokrzywdzony wartość start ocenił na 23 tysiące złotych.

Następnego dnia policjanci z Szydłowca podjęli kontrolę drogową osobowego renaulta, który nie posiadał tablic. W trakcie sprawdzenia okazało się, że samochód jest poszukiwany. Mundurowi zatrzymali kierowcę oraz zabezpieczyli pojazd. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności ustalono, że mężczyzna chwilę wcześniej ukradł artykuły spożywcze i alkohol w jednym z dyskontów na terenie Szydłowca. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Radomia po kradzieży kluczyka chodził po parkingu i używając pilota centralnego zamka znalazł i otworzył auto, którym pojechał do Szydłowca.

Zatrzymany został doprowadzony do grójeckiej jednostki. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a we wtorek Sąd Rejonowy w Grójcu na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.