Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierującego

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Węgrowa zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 36-latek kierował samochodem, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

W środę (10.05) do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie wpłynęła informacja o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że podróżując swoim samochodem zauważył mężczyznę, który chwiał się na nogach, po czym wsiadł do bmw i odjechał. Widząc to mężczyzna zawrócił, zajechał drogę kierującemu bmw, wyjął kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. O zatrzymaniu poinformował Policję. Badania alkomatem wykazało, że 36-letni kierujący bmw miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych bazach uprawnień okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi odpowiedzialność karna do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za kierowanie bez uprawnień. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.

st. sierż. Rafał Bałdyga

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.