Areszt za nękanie byłej partnerki i zbliżanie się wbrew zakazowi

Postanowieniem sądu 49-letni mieszkaniec Raciąża najbliższe dwa miesiące spędzi w zakładzie karnym. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany za niestosowanie się do nałożonych na niego obowiązków i środków zapobiegawczych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policji z Komisariatu Policji w Raciążu wielokrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami byłej partnerki 49-letniego Raciążanina. Mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec kobiety i jej syna. Funkcjonariusze wdrożyli odpowiednie procedury. Mężczyzna był zatrzymywany w policyjnym areszcie, a w toku prowadzonego przeciwko niemu postępowania o znęcanie fizyczne i psychiczne nad konkubiną, zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 30 metrów.

Sprawca przemocy nie stosował się nałożonych na niego obowiązków i nachodził kobietę w jej domu, wszczynając z nią awantury. Ponadto uporczywie ją nękał telefonami i sma-ami, znieważał słowami wulgarnymi i groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 190 a §1 k.k., a wkrótce może usłyszeć kolejne.

Na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec 49-latka dwumiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.