Pijany podróżny znieważył funkcjonariuszkę Straży Granicznej

Znieważenie funkcjonariusza Straży Granicznej na służbie jest dla niektórych podróżnych okazją do głupich i nieprzemyślanych żartów lub sposobem na rozładowanie emocji czy niezadowolenia podczas podróży samolotem czy też jeszcze przed wejściem na jego pokład. Jednak niezależnie od tego, co jest przyczyną takiego zachowania, znieważenie funkcjonariusza podczas pełnienia służby jest przestępstwem i może zakończyć się karą grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do roku.

Do takiego właśnie incydentu – znieważenia funkcjonariuszki Straży Granicznej – przez jednego z podróżnych, doszło w miniony piątek (31 marca 2023 roku) na Lotnisku Chopina. 39 i 45 – latek, mieszkańcy Pomorza nie zostali zaakceptowani na lot do Tel Avivu z powodu ich stanu upojenia alkoholowego. Jeszcze przed wejściem do samolotu zachowanie mężczyzn było na tyle problematyczne i nieodpowiedzialne, że podczas rejsu mogło stanowić zagrożenie zarówno dla pasażerów jak i personelu pokładowego. Dlatego przewoźnik podjął decyzję o wycofaniu panów z rejsu. Niestety, jeden z mężczyzn całą frustrację i niezadowolenie z obrotu sprawy postanowił przelać na funkcjonariuszkę Straży Granicznej, która podczas procedury granicznej, prosząc o przedłożenie dokumentu, na którym wcześniej się odprawił, została kilkukrotnie znieważona. Podróżny w stosunku do niej wykrzykiwał wulgarne i obelżywe zwroty – powszechnie uznawane za obraźliwe, tym samym znieważając funkcjonariuszkę podczas pełnienia służby i dopuszczając się złamania przepisu kodeksu karnego.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie przygotowawcze w sprawie znieważenia funkcjonariusza w trakcie i w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych tj. art. 226 § 1 kodeksu karnego. Podróżnego i jego kompana przekazano Straży Miejskiej w celu umieszczenia w Izbie Wytrzeźwień. Na chwilę obecną trwają czynności w sprawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.