poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Areszt za pobicie w centrum Gostynina

Sąd Rejonowy w Gostyninie na wniosek prokuratura oraz gostynińskich śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 38-latka w centrum miasta.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do sprzeczki pomiędzy trzema mężczyznami doszło w czwartkowy wieczór w centrum Gostynina. Niestety kilka godzin później 38-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze określili jego stan jako „ciężki”. Policjanci, zaalarmowani o tym fakcie, już po kilku godzinach ustalili i zatrzymali pozostałych dwóch mężczyzn uczestniczących w zdarzeniu. Są to 23 i 25-letni mieszkańcy Gostynina.

Intensywna praca gostynińskich śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie pozwoliła na przedstawienie mężczyznom zarzutu z art. 158 § 1 i 2 kodeksu karnego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.


Nasi partnerzy