Chciał polecieć do Toronto

W piątek (06.03.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli granicznej posłużył się przerobionym na wzór oryginalnego litewskim paszportem.

Do zdarzenia doszło podczas odprawy paszportowej przed odlotem samolotu do Toronto. Do kontroli stawił się mężczyzna przedstawiając litewski paszport. W trakcie analizy dokumentu funkcjonariusz stwierdził, że został on sfałszowany poprzez przerobienie strony personalizacyjnej. Dodatkowo, paszport figurował w bazach SIS i Interpol jako dokument utracony. Cudzoziemiec został zatrzymany. Usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom, przedstawiając podczas odprawy przerobiony litewski paszport. Przyznał się do popełnienia czynu, oświadczając, że jest obywatelem Gruzji.

Na podstawie art. 335 kpk. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny, pokrycie kosztów sądowych oraz przepadek sfałszowanego litewskiego paszportu. Komendant PSG Warszawa-Okęcie wydał w stosunku do cudzoziemca decyzję o zobowiązaniu do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Ponadto, postanowieniem sądu podający się za Gruzina mężczyzna został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.