Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Kryminalni z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Z wstępnych ustaleń wynika, że 30-latek miał odpłatnie udzielać narkotyki uzyskując w ten sposób korzyść majątkową. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających w postaci amfetaminy, tabletek MDMA, CMC, marihuany. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, Sąd Rejonowy w Piasecznie, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zaplanowana akcja oraz skuteczna realizacja przyniosły ursynowskim kryminalnym oczekiwane rezultaty. Na parkingu osiedlowym przy ulicy Puławskiej w Piasecznie, policjanci zatrzymali 30-latka, który środki odurzające miał zarówno przy sobie, jak i w mieszkaniu. Zapytany o narkotyki stanowczo stwierdził, że absolutne niczego zabronionego nie posiada. Jednak podczas przeszukania mieszkania, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające w postaci 20,03 gramów amfetaminy, 36 tabletek MDMA o wadze 15,37 gramów, 54,06 gramów CMC, marihuany w ilości 9,0 gramów.

Narkotyki ukryte były w kosmetyczce w szafce łazienkowej, a zapakowane w woreczki z zapięciem strunowym, czyli w tzw. dilerki. Wszystko zostało zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledczy zarzucili zatrzymanemu przyjmowanie narkotyków w różnych partiach od dotychczas nieznanych mu osób, magazynowanie ich w celu dalszego obrotu, przygotowywanie do dalszej dystrybucji i udzielanie ich odpłatnie w różnych porcjach, i różnym osobom. Z pełnionego procederu mężczyzna czerpał korzyści finansowe.

Mężczyzna w prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie śledztwie usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd Rejonowy w Piasecznie na wniosek prokuratury podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.