Poszukiwani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymani

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogą czuć się bezpieczniej. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci zatrzymali 14 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród nich byli przestępcy skazani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, włamanie i rozbój. Rekordzista był poszukiwany na podstawie trzech sądowych nakazów doprowadzenia do odbycia łącznej kary 5 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Do jednego z zatrzymań doszło kilka dni temu w gminie Trojanów. Policjanci z miejscowego posterunku namierzyli 42-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat za dokonanie rozboju. Tego samego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego garwolińskiej komendy na terenie gminy Wilga zatrzymali 32-latka, poszukiwanego na podstawie trzech nakazów doprowadzenia do zakładu karnego m. in. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał do odbycia łączną karę 5 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (17.04) policjanci z posterunku w Sobolewie w jednej z miejscowości na terenie gminy zatrzymali 52-latka. Mężczyzna został skazany za włamanie. Sąd wymierzył mu karę 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym do posterunku przyszedł inny mężczyzna. Policjanci rozpoznali w nim poszukiwanego do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Potwierdziła to weryfikacja w policyjnych systemach. 45-latek również został zatrzymany.

Wszyscy mężczyźni trafili już do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.