środa, 28 lipca 2021

Areszt za rozbój na klatce schodowej

W wyniku realizacji kryminalnych, namierzono i zatrzymano 19-latka podejrzanego o napaść na 43-letniego mieszkańca województwa małopolskiego, do której doszło na klatce schodowej bloku na jednym z osiedli w Otwocku. Pokrzywdzony odzyskał część skradzionych przedmiotów. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu karnego popełnienia rozboju. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 19-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Mieszkający w Otwocku 43-latek z województwa małopolskiego wracał po pracy do domu. Po drodze zaczepił go nieznany mężczyzna, który poprosił o papierosa. 43-latek grzecznie odpowiedział, że nie ma i poszedł dalej. Kiedy jednak wszedł na klatkę schodową bloku, w którym mieszkał, został zaatakowany nagle przez mężczyznę, którego spotkał idąc do domu. Napastnik uderzając go rękoma i kopiąc, doprowadził do stanu bezbronności, wyrwał z kieszeni spodni portfel i uciekł.

Kolejnego dnia, w wyniku działań realizowanych przez otwockich kryminalnych, podejrzanego zatrzymano. Był to 19-letni otwocczanin, znany policjantom z podobnych przestępstw, a także włamań i kradzieży. Trafił do policyjnego aresztu.

Pokrzywdzony odzyskał część skradzionych przedmiotów. Rozpoczęły się czynności dochodzeniowo-śledcze. Policyjni dochodzeniowcy wspólnie z prokuratorem, zebrali materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził bezpośredni udział w napaści przez podejrzanego.

19-latek usłyszał zarzut popełnienia rozboju. Następnie trafił na posiedzenie sądu, który zajął się rozpatrzeniem wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sędzi przychylił się do prokuratorskiego wniosku i aresztował podejrzanego. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Nasi partnerzy