wtorek, 27 lipca 2021

Dramatyczne chwile na rzece. Pomogli policyjni wodniacy

W sobotę funkcjonariusze kozienickiej Policji, którzy pełnili służbę na rzece Wiśle znajdując się na wysokości miejscowości Świerże Górne zauważyli łódź, która zawiesiła się na progu spiętrzającym. Z uwagi na zagrożenie wywrócenia się łodzi mundurowi zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, które bezpiecznie przetransportowali na brzeg rzeki. Następnie powrócili do łodzi by pomóc rodzicom dziewczynek.

O całej sytuacji natychmiast powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach oraz Straż Pożarną. W czasie wzywania „posiłków” funkcjonariusze podpłynęli do łodzi. Jak się okazało płynęła nią cała rodzina. Z uwagi na zagrożenie wywrócenia się łodzi funkcjonariusze zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, które bezpiecznie przetransportowali na brzeg rzeki. Następnie powrócili do łodzi by pomóc rodzicom dziewczynek. Po dotarciu na miejsce strażaków z Kozienic i OSP Świerże Górne, którzy przyłączyli się do wspólnych działań z policjantami i innymi osobami prywatnymi udało się bezpiecznie wyprowadzić łódź. A rodzina bezpiecznie popłynęła dalej.

Policja apeluje, aby szczególnie na tym odcinku rzeki Wisły zachować szczególną ostrożność, ponieważ występuje tam próg spiętrzający, a jego pokonanie jest trudne i ograniczone, zwłaszcza dla większych łodzi. Pamiętajmy, że woda to żywioł i wymaga dużo pokory i rozsądku od pływających.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska


Nasi partnerzy