poniedziałek, 25 października 2021

Areszt za rozbój z nożem

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na 2 miesiące. Za rozbój z użyciem noża może grozić kara pozbawienia wolności do lat 12.

Funkcjonariusze patrolujący dzielnicę otrzymali informację o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jaki miał miejsce przy ulicy Żwirki i Wigury. Policjanci natychmiast po uzyskaniu informacji udali się na miejsce. Tam ustalili, że pokrzywdzony nie wymaga pomocy medycznej i przekazali drogą radiową rysopisy mężczyzn, którzy dokonali tego przestępstwa.

Kilka minut po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, na przystanku autobusowym przy ulicy Żwirki i Wigury funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Mundurowi przystąpili do działania. W trakcie interwencji mężczyźni zachowywali się agresywnie i nie wykonywali poleceń. Policjanci użyli siły fizycznej i obezwładnili osoby. W kieszeni jednego z nich znaleźli nóż, którym grożono pokrzywdzonemu. Dodatkowo w czasie zatrzymania młodszy z mężczyzn, obywatel Ukrainy znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy przy ulicy Opaczewskiej, gdzie po przeprowadzonym badaniu okazało się, że są pijani. 51-letni obywatel Gruzji oraz 25-letni obywatel Ukrainy uzyskali wyniki po prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze odzyskali mienie utracone w czasie przestępstwa.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dodatkowo, młodszy z nich usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Prokurator poparł wniosek i decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Karol Cebula


Nasi partnerzy