Areszt za udzielanie małoletniej i posiadanie narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali 20-latka podejrzanego o udzielanie małoletniej i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Osoba usłyszała zarzuty i decyzją sądu na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację o mężczyźnie, który może posiadać zabronione prawem substancje. Funkcjonariusze podjeli obserwację 20-latka i zatrzymali go na ulicy Kasprowicza wraz z towarzyszącym mu osobą, za posiadanie srodków odurzajacych. Badania zabezpieczonych substancji potwierdziło, że jest to marihuana.

Na kolejne narkotyki policjanci natrafili podczas przeszukania mieszkania 20-latka. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 gramów marihuany, kilka gramów 4CMC i amfetaminy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 20-latek usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i udzielanie ich osobie małoletniej. Decyzją sądu, na wniosek żoliborskiej prokuratury podjęto decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie towarzyszący 20-letniemu mężczyźnie – kolega również usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Elwira Kozłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.