środa, 28 lipca 2021

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Tylko dobre rozpoznanie i podjęte czynności operacyjne przez kryminalnych z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pozwoliło na zatrzymanie 42-latka. Mężczyzna kilka godzin wcześniej podpalił kwaterę, którą wcześniej wynajmował i odkręcił gaz. W ten sposób chciał pozbawić życia właścicielkę domu, która wymówiła mu najem. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie o pożarze kwatery, którą pokrzywdzona wcześniej wynajmowała 42-letniemu mężczyźnie. Kobieta nie przedłużyła jednak umowy o wynajmie i zażądała, aby najemca opuścił jej własność. Mężczyzna najwidoczniej nie mógł się pogodzić z tą decyzją. Gdy ten w dniu zdarzenia pojawił się na terenie posesji, pokrzywdzona ponownie zażądała, aby ją opuścił. W rozmowie z kobietą był wulgarny, nie reagował na jej prośby i groził, że wysadzi dom. 42-latek pod pretekstem zabrania zostawionych rzeczy udał się do kwatery. W pewnym momencie kobieta usłyszała huk, gdy wyszła na podwórko zobaczyła uciekającego mężczyznę oraz wydobywający się z kwatery dym. Jak się okazało, została też odkręcona butla, z której ulatniał się gaz. Na szczęście wporę udało się ugasić ogień.

Do sprawy włączyli się również kryminalni z komendy w Starych Babicach. Tylko dobre rozpoznanie i podjęte przez nich czynności operacyjne pozwoliły na zatrzymanie 42-latka, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja


Nasi partnerzy