Pożar w ICDS w Łomiankach

W sobotę (4.12) o godzinie 22:40 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w Łomiankach. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne zastępy Straży Pożarnej z Łomianek, Dziekanowa Polskiego i Warszawy.

Po przybyciu pierwszego zastępu, strażacy zastali kłęby dymu wydobywające się z pomieszczenia kotłowni. Natychmiast odłączono dopływ prądu i gazu oraz wprowadzono roty ratowników wraz z linią gaśniczą do środka budynku. Strażacy szybko ugasili pożar a następnie dokonali przeszukania obiektu pod kątem przebywania osób poszkodowanych. Spalone przedmioty zostały wyniesione na zewnątrz i dokładnie przelane a pomieszczenia szkoły i ICDS dokładnie przewietrzone przy pomocy wentylatorów.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pełniąca obowiązki dyrektora ICDS Ewelina Kordek poinformowała – Budynek ICDS został wyłączony z użytku do odwołania. Wczoraj w nocy wybuchł pożar w kotłowni ICDS. W wyniku pożaru doszło do awarii. Do czasu usunięcia awarii cały budynek ICDS będzie zamknięty. Szkoły znajdujące się przy ul. Staszica 2 przejdą w tym czasie na nauczanie zdalne.

Foto: OSP Łomianki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.