Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 57-latka. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzut za to przestępstwo, a sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W czwartek (09.02) dyżurny zwoleńskiej komendy otrzymał informacje o uszkodzeniu ciała, do którego miało dojść na terenie jednej z gmin w powiecie zwoleńskim. Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Na miejscu ustalili, że pomiędzy zgłaszającym, a wykonującym obowiązki w gospodarstwie pracownikiem doszło do nieporozumień. Kłótnia przerodziła się w szarpaninę. Pracownik najpierw uderzał pokrzywdzonego, a następnie, wyjął nóż i zadał kilka ciosów. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która rannego mężczyznę przewiozła do szpitala. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na terenie gospodarstwa mieszczącego się nieopodal miejsca zgłoszenia. Również w to miejsce wysłani zostali policjanci. Jak się okazało, sprawca uciekł w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne i procesowe. Ustalono wizerunek mężczyzny i przekazano wszystkim patrolom w służbie. Do pomocy wezwano przewodnika z psem tropiącym oraz funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Radomiu. Rozpoczęły się poszukiwania osoby podejrzanej.

Dzięki intensywnym działaniom już po kilku godzinach od zdarzenia funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Radomiu, przy ścisłej współpracy ze zwoleńskimi policjantami, zatrzymali mężczyznę. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. W piątek (10.02) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Na wniosek prokuratury decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności.

Autor: mł. asp. Katarzyna Słyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.