Szczęśliwy finał poszukiwań

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 92-latka, którego zaginięcie w czwartek wieczorem zgłosiła rodzina seniora. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ było zimno, a 92-latek był ubrany nieadekwatnie do temperatury. Dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków starszy mężczyzna, został odnaleziony i trafił do szpitala.

Późnym wieczorem w czwartek, przyjęto zgłoszenie o zaginięciu 92-latka, mieszkańca miejscowości Skrzyńsko. Mężczyzna był ostatni raz widziany 8 lutego. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci oraz strażacy. Akcję poszukiwawczą prowadzono w rejonie nieużytków rolnych, miejsca zamieszkania mężczyzny i wszędzie tam, gdzie mógł on się pójść. W piątek przed godziną 11, dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków, mężczyzna został odnaleziony na terenie pobliskich pól uprawnych. Z objawami wyziębienia trafił pod opiekę lekarzy.

Apelujemy o zwiększenie opieki nad osobami starszymi, mieszkającymi samotnie. Tego typu troska, z pewnością umożliwi szybszą reakcję w przypadku zaginięcia danej osoby. Ma to znaczenie, zwłaszcza obecnie, kiedy to temperatury potrafią spaść poniżej zera.

asp. szt. Aneta Wilk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.