sobota, 23 października 2021

Areszt za usiłowanie zabójstwa i napaść na policjantów

Zarzut usiłowania zabójstwa przedstawiono w prokuraturze 32-latkowi, który zaatakował nożem i ranił 33-letniego mężczyznę. Drugi zarzut usłyszał za czynną napaść na policjantów z użyciem noża. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci z Grójca otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Grójcu doszło do pchnięcia nożem. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Z informacji świadków zdarzenia wynikało, że sprawca uciekł do swojego mieszkania.

W mieszkaniu funkcjonariusze zobaczyli mężczyznę trzymającego długi nóż. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów i w pewnym momencie ruszył w kierunku jednego z nich, próbując go ugodzić. Dzięki szybkiej i sprawnej rekcji funkcjonariuszy mężczyzna został obezwładniony. Zatrzymany 32-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 33-latka oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wojcik


Nasi partnerzy