Starsza kobieta z zanikami pamięci 100 kilometrów od domu

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego po tym, gdy otrzymali zgłoszenie o starszej kobiecie sprawiającej wrażenie zagubionej, pomogli jej wrócić pod opiekę rodziny. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami pamiętała tylko, że dzień wcześniej wyszła z domu z zamiarem pojechania rowerem do córki kilka kilometrów dalej. Z uwagi na zaniki pamięci kontakt z nią był utrudniony. Nie pamiętała swojego adresu zamieszkania ani daty urodzenia. Gdy mundurowym udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, okazało się, że znajdowała się prawie 100 kilometrów od domu.

Gdy tylko dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która przewróciła się na rowerze i sprawiała wrażenie zagubionej, na miejsce natychmiast skierował umundurowany patrol. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami pamiętała tylko, że dzień wcześniej wyszła z domu z zamiarem pojechania rowerem do córki kilka kilometrów dalej.

Niestety z uwagi na zaniki pamięci kontakt z 83-latką był utrudniony. Nie pamiętała swojego adresu zamieszkania, ani daty urodzenia. Gdy mundurowym udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, okazało się, że znajdowała się prawie 100 kilometrów od domu. Policjanci otoczyli kobietę opieką, a następnie pod opiekę przekazali rodzinie. Na szczęście seniorka nie odniosła żadnych obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.