Areszt za zabójstwo w Pułtusku

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 53-latka, podejrzanego o zabójstwo 40-letniego mieszkańca Pułtuska. Do tragedii doszło w poniedziałek.

W poniedziałek (31.10) wieczorem 53-latek, trzymając w ręku nóż, podszedł do dwóch mężczyzn przebywających przed jedynym z bloków przy ul. Widok w Pułtusku. Jednego z nich zaatakował zadając cios nożem, drugiego gonił, grożąc pozbawieniem życia. Niestety pomimo próby reanimacji, 40-letni mieszkaniec Pułtuska zmarł. Drugi z mężczyzn, uciekając, natychmiast zaalarmował Policję.

Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o zdarzeniu kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku dokonali zatrzymania podejrzewanego o dokonanie tej okrutnej zbrodni, zabezpieczając jednocześnie nóż stanowiący narzędzie przestępstwa. Mundurowi pod nadzorem pułtuskiej prokuratury natychmiast przystąpili do ustalania świadków tego zdarzenia i okoliczności, w jakich do niego doszło. Nad sprawą intensywnie pracowali funkcjonariusze z kilku wydziałów pułtuskiej jednostki. Policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków oraz analizowali zebrany materiał dowodowy. Ciężka praca dochodzeniowa i operacyjna przyniosła oczekiwane rezultaty. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa i gróźb karalnych. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 53-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.