czwartek, 13 maja 2021

Areszt za znaczną ilość narkotyków

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali 22-latka, który był poszukiwany przez Prokuraturę. Dodatkowo w trakcie czynności u mężczyzny ujawniono

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali 22-latka, który był poszukiwany przez Prokuraturę. Dodatkowo w trakcie czynności u mężczyzny ujawniono znaczną ilość narkotyków. 22-latek usłyszał zarzut i został aresztowany na 3 miesiące.

Dzielnicowi z Ursusa uzyskali informację o mężczyźnie, na którego Prokuratura wystawiła nakaz doprowadzenia. Niezwłocznie udali się pod wskazany adres i przystąpili do działania. Na miejscu zastali właściciela budynku, który wskazał pomieszczenia wynajmowane przez 22-latka. W lokalu policjanci zastali poszukiwanego oraz innego mężczyznę.

W trakcie ustalania i potwierdzania tożsamości mężczyzn, policjanci zauważyli wśród rzeczy na stole torebkę z zapięciem strunowym, w której znajdował się susz roślinny. Obok na parapecie leżała torebka z zawartością białej substancji. Dzielnicowi dokonali przeszukania osób oraz pomieszczeń. W wyniku czynności ujawnili w lodówce zbryloną krystaliczną substancję, zawiniętą w folie aluminiową i trzy słoiki z zawartością białego proszku. W toku dalszych działań w lokalu wynajmowanym przez 22-latka ujawniono jeszcze dwie paczki torebek strunowych, kilkanaście ampułek analogicznych oraz kilka telefonów. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Ursusie. Wszystkie przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz służące do jego popełnienia zostały zabezpieczone i zatrzymane przez funkcjonariuszy.

Po przeprowadzeniu oględzin okazało się, że mężczyzna był w posiadaniu ponad 93 gram mefedronu, kilku działek amfetaminy oraz porcji marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i udostępniania znacznej ilości narkotyków. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Nasi partnerzy