Areszt za znaczną ilość narkotyków

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali 22-latka, który był poszukiwany przez Prokuraturę. Dodatkowo w trakcie czynności u mężczyzny ujawniono znaczną ilość narkotyków. 22-latek usłyszał zarzut i został aresztowany na 3 miesiące.

Dzielnicowi z Ursusa uzyskali informację o mężczyźnie, na którego Prokuratura wystawiła nakaz doprowadzenia. Niezwłocznie udali się pod wskazany adres i przystąpili do działania. Na miejscu zastali właściciela budynku, który wskazał pomieszczenia wynajmowane przez 22-latka. W lokalu policjanci zastali poszukiwanego oraz innego mężczyznę.

W trakcie ustalania i potwierdzania tożsamości mężczyzn, policjanci zauważyli wśród rzeczy na stole torebkę z zapięciem strunowym, w której znajdował się susz roślinny. Obok na parapecie leżała torebka z zawartością białej substancji. Dzielnicowi dokonali przeszukania osób oraz pomieszczeń. W wyniku czynności ujawnili w lodówce zbryloną krystaliczną substancję, zawiniętą w folie aluminiową i trzy słoiki z zawartością białego proszku. W toku dalszych działań w lokalu wynajmowanym przez 22-latka ujawniono jeszcze dwie paczki torebek strunowych, kilkanaście ampułek analogicznych oraz kilka telefonów. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Ursusie. Wszystkie przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz służące do jego popełnienia zostały zabezpieczone i zatrzymane przez funkcjonariuszy.

Po przeprowadzeniu oględzin okazało się, że mężczyzna był w posiadaniu ponad 93 gram mefedronu, kilku działek amfetaminy oraz porcji marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i udostępniania znacznej ilości narkotyków. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.