piątek, 30 września 2022

Areszty za kradzież rozbójniczą

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów. 20-latek i 31-latek po kradzieży alkoholu o wartości bliskiej 500 złotych użyli przemocy wobec ekspedientki oraz grozili jej użyciem pałki teleskopowej. Na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyzn na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek dyżurny komisariatu w Józefowie otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z marketów trzech agresywnych mężczyzn właśnie kradnie alkohol. Natychmiast skierował na miejsce patrol prewencyjny.

Załoga patrolowa błyskawicznie pojawiła się we wskazanej placówce handlowej, gdzie jeszcze zastała szarpiącego się z ekspedientką mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze w rozmowie z kobietą, 20-latek nie zapłacił za alkohol, a gdy ona próbowała go zatrzymać, ten zaczął ją szarpać, uderzać i odpychać. Ponadto dodała, że z napastnikiem było jeszcze dwóch mężczyzn, którzy uciekli z marketu. Ekspedientka nadmieniła, że ci dwaj również ukradli alkohol, po czym ją szarpali, uderzali i grozili użyciem pałki teleskopowej.

Policjanci zatrzymali 20-latka i niezwłocznie poprosili dyżurnego komisariatu o wsparcie. Następnie mundurowi przejrzeli zapis z monitoringu, który zarejestrował wizerunki sprawców. W trakcie dynamicznej penetracji terenu, w bocznej uliczce miasta, dzielnicowy wraz ze śledczym zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi napastników. Na dodatek funkcjonariusze znaleźli przy 31 i 23-latku część skradzionego alkoholu i pałkę teleskopową.

Wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni trafili do cel na komendzie. Po wnikliwej analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, śledczy przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej alkoholu o łącznej wartości bliskiej 500 złotych 20 i 31-latkowi. Sąd na wniosek funkcjonariuszy zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 23-latek odpowie za wykroczenie dotyczące kradzieży alkoholu o wartości 250 złotych.

sierż. sztab. Paulina Harabin


Zobacz również